INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZENIESIENIA UROCZYSTOŚCI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI Z 3 NA 2 MAJA 2020

Na prośbę J. E. Stanisława Gądeckiego, Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego i Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wyrażoną w liście z dnia 3 kwietnia 2019 r., mocą uprawnień udzielonych tej Kongregacji przez papieża Franciszka, po uważnym zbadaniu prośby, chętnie udzielamy zgody, aby w nadchodzącym roku, tzn. 2020, kiedy to obchodzona 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski zbiega się z IV Niedzielą Wielkanocną, uroczystość ta mogła być obchodzona w przeddzień tego dnia, tzn. 2 maja.”

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW W NASZEJ PARAFII W SOBOTĘ (02 V) W UROCZYSTOŚĆ MB KRÓLOWEJ POLSKI:

Kościół parafialny:

Msze Św.; 6.30; 9.00; 11.00 oraz o godz. 16.00 wraz z nabożeństwem majowym.

W tym miesiącu nabożeństwo Fatimskie wyjątkowo o  godz. 18.00 na które ze względu ograniczeń miejsc w Kościele zapraszamy tylko  Strażaków z racji ich patronalnego Święta. Pozostałych wiernych zapraszamy do udziału w Mszach Św.
w ciągu dnia oraz wszystkich do oglądania transmisji Nabożeństwa Fatimskiego o godz. 18.00

Świdnik:

Msze Św.: 7.45 oraz 14.45 wraz z nabożeństwem majowym.

Roztoka:

Msza Św.; 13.30 wraz z nabożeństwem majowym.

Uwagi!

Wszystkie Msze Św. w tym dniu będą transmitowane!

Przypominamy o obowiązku używania masek ochronnych podczas nabożeństw i Mszy Św. oraz o przestrzeganiu ilości wiernych w kościele parafialnym oraz kaplicach dojazdowych.

Informacje na ten temat umieszczone są na drzwiach wejściowych do budynków sakralnych! Prosimy o zapoznanie się z ich treścią!