INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ ROK B 2021

Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać!

Dziś Beatyfikacja kar. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Transmisja o godz. 12.00. Z tej racji msza Św. o godz. 10.00 w kaplicy w Roztoce. Dziś o godz. 14.30 Msza św. dziękczynna za plony.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

We wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa z racji przypadającego święta.

W środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Nowenna do MBNP o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec.

W czwartek Wspomnienie Św. Korneliusza i Cypriana.

W piątek. Przed Mszą św. wieczorową Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę– Święto Św. Stanisława Kostki.

Od dziś do następnej niedzieli uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku. I tak:

W czwartek – godz. 18.00 Msza św. dla strażaków

W piątek – o godz. o godz.10.00 Msza św. i Nabożeństwo dla starszych i chorych. O godz. 18.00 Msza św. dla Nauczycieli.

W sobotę –O godz. 11. – Msza dla Liturgicznej Służby Ołtarza. O 21.00 Apel dla Młodzieży oraz uczniów przygotowujących się do bierzmowania. Szczegółowy plan odpustu umieszczony jest w gablocie.

W przyszłą niedzielę – Suma odpustowa w Czarnym Potoku o godz.11.00 połączona z poświęceniem wieńców dożynkowych. Z naszej parafii jak co roku uda się pielgrzymka. Wyjście z kościoła o godz. 8.30. Prosimy Świdnik o przygotowanie wieńca. Podczas sumy będzie odprawiona Msza św. w int. parafian i pielgrzymów.

W przyszłą niedzielę ofiary na KUL i PAT.

Od 15 września do 22 września wielki odpust w Limanowej. Program umieszczony jest
w gablocie

Dziękujemy bardzo serdecznie sprzątającym nasz kościół za sprzątanie. Bóg zapłać, a na ten tydzień o tę przysługę prosimy rodziny państwa: Więcławek Danuta, Kurzeja Małgorzata, Duda Agata, Tokarczyk Urszula, Tomaszek Elżbieta

Są do nabycia Kalendarze rolnicze duże w cenie po 23.00 zł, małe po 6 zł.

Dziękujemy tym, którzy w tym tygodniu pracowali przy odwodnieniu kościoła: Henrykowi Urban, Krzysztofowi i Henrykowi Król, Leonowi Morzywołek i Jackowi Bodzionemu. Bóg zapłać.

Składamy Bóg zapłać Jubilatom – Zofii i Józefowi Hejmej za złożoną ofiarę, za która zakupiono : Ornaty z wizerunkiem św. Józefa i Matki Bożej oraz 5 alb kapłańskich.

Spotkania w tym tygodniu w Łukowicy:
We wtorek – o godz. 17.00 kandydatów na ministrantów. po Mszy Św. spotkanie ministrantów i lektorów z klasy VII i VIII.
W czwartek – Grupa Młodzieżowa o godz. 17.00
W piątek – DSM o godz. 17.00