INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 2021

Dziś II dzień świąt Bożego Narodzenia. Niedziela Św. Rodziny. Jest to również dzień odwiedzin. Zachęcamy do odwiedzenia bliskich zmarłych na cmentarzu. Trwamy w oktawie Bożego Narodzenia.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

W poniedziałek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina. Po mszy św. porannej spotkanie przedkolędowe ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.

We wtorek – Święto Świętych Młodzianków męczenników.

W środę – Nowenna do M.B.N.P. o godz.17,00 wcześniej Różaniec.

W piątek – zakończenie Starego Roku. Msza Św. oraz nabożeństwo dziękczynne na zakończenie Starego Roku o godz. 16.00.

W Świdniku – Msza Św. na zakończenie Starego Roku o godz. 15.00. w tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Ks. Biskup udzielił dyspesy i zachęca do modlitwy w intencji Ojca Św.

W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Nowy Rok.

Msze św. jak w niedzielę.  Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Składka na rzecz Kurii.

Dziękujemy bardzo serdecznie sprzątającym nasz kościół  za sprzątanie. Bóg zapłać! Na ten tydzień o tę przysługę prosimy  rodziny państwa:  Kawalec Agnieszka, Hebda Agnieszka, Pulit Kazimiera, Taras Janina, Dyrek Grażyna.

INFORMACJE DOTYCZĄCE KOLĘDY:

Po zasięgnięciu opinii Rady duszpasterskiej, podjęliśmy decyzję, że  tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda kapłanów w domach naszej parafii. Poszczególne rejony parafii zapraszamy na Msze Św. i nabożeństwo w intencji Rodzin. Podczas tych Mszy będzie poświęcenie wody. Prosimy przynieść sobie wodę do poświęcenia, która po zakończonym nabożeństwie będzie potrzebna, aby Ojciec Rodziny lub Matka pokropili swoje domy oraz zaprosili do wspólnej modlitwy w domu wszystkich domowników. Tekst błogosławieństwa jest na naszej stronie internetowej lub w ubiegłorocznych broszurach. Z racji różnych wyjątkowych sytuacji można przyjść na Msze Św. z innego rejonu. Jako pamiątkę kolędy będzie można zabrać do domu 1 egzemplarz kalendarza katolickiego. Możemy również okazać wdzięczność naszym ministrantom i lektorom składając ofiary dla nich, przed kościołem i kaplicami.

Od 1 stycznia 2022 roku będą odprawiane Msze Św. zamówione przy pogrzebie, za duszami śp.:

+ Tomasza Pietrzak – 30 Mszy Św.

+ Wojciecha Śmiałek – 30 Mszy Św.

+ Henryka Dyrek – 30 Mszy Św.

+ Stanisława Kunickiego – 30 Mszy Św.

+ Marii Reśko – 30 Mszy Św.

+Tomasza Mordarskiego– 30 Mszy Św.