INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ

Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.

Przeżywamy dziś w liturgii radosne chwile uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wiedział jednak Zbawiciel, że ten wiwatujący na Jego cześć tłum już wkrótce będzie wołał „Ukrzyżuj”. Miłość ku nam każe Mu jednak iść dalej do końca, aby w pełni  dokonać naszego odkupienia.

Wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien go przeżyć człowiek wierzący, a więc godnie, po chrześcijańsku. Zwłaszcza  te święte dni. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – niech będą dla nas dniami szczególnymi przez udział w nabożeństwach

W liturgii wspominamy:

W środę – Nowenna do M.B.N.P. o godz. 18.00. Pół  godziny wcześniej Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Na godz. 16.00 zapraszamy do Sali teatralnej gości z Ukrainy na spotkanie integracyjne. Bardzo prosimy o przekazanie im naszego zaproszenia.

W czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W tym dniu wspominamy pamiątkę Ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00. O godz. 19.30 Adorację prowadzi Akcja Katolicka. Składka będzie zbierana na kwiaty do Bożego Grobu.

Wielki Piątek –  Adorcja od godz. 7.00. O  godz. 17.00 rozpoczniemy Obrzędy Wielkiego Piątku Drogą Krzyżową, o ile pozwolą warunki atmosferyczne, przez ulice naszej miejscowości. Prosimy strażaków o pomoc.

Następnie Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Gorzkie Żale  trzy części.

O godz. 21.00 adoracja młodzieży, zapraszamy nie tylko młodzież, ale kto tylko będzie mógł a o 22.00 Droga Krzyżowa. Adoracja do 24.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja.

Ofiary złożone z okazji Adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Ze względów na czas jeszcze trwającej epidemii, adoracja krzyża przez skłonienie głowy i dotkniecie ręką krzyża. Przystrójmy również krzyże przydrożne, kapliczki i groby na cmentarzu. Prosimy strażaków aby pełnili wartę przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota – Przez cały dzień adoracja przy grobie od godz. 7.00.

Poświęcanie pokarmów od godz. 8:00 do godz. 12:00 co godzinę.

O godz. 13.00 sprzątanie kościoła. Program adoracji wywieszony w gablocie oraz w aktualnościach na stronie parafialnej.

Na godz. 10.00 prosimy dzieci przedszkolne i dzieci kl. 0 i od kl. I do VI

Poświęcanie pokarmów

W Świdniku o godz. 10.00. W Roztoce o godz. 11.00.

Całe Triduum uczestniczymy w kościele parafialnym

O godz. 19.00 – Nabożeństwo Wielkiej Soboty. Poświęcenie ognia, wody, oraz Msza św. Prosimy przynieść świece.

Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja rano o godz. 6.00.
Na procesje prosimy przygotować baldachim, feretrony i chorągwie prosimy aby feretrony niosły matki i dziewczęta z  klasy VIII, zaś chorągwie  przedstawiciele młodzieży męskiej. Prosimy feretrony i chorągwie przystroić   w Wielką Sobotę po południu. Ministranci i Lektorzy oraz dziewczęca Służba Maryjna w strojach liturgicznych.

Dalsze Msze Św. o godz. 9.00; 11.00; 16.00.

W Roztoce o godz. 13.30. W Świdniku tylko o godz. 14,45.

W poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Jest to dzień odwiedzin. Pozostałe Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tace na KUL i PAT

Dziękujmy bardzo serdecznie sprzątającym nasz kościół. Bóg zapłać! Na ten tydzień o tę przysługę prosimy rodziny państwa: Hebda Michalina, Hebda Ewa, Pietrzak Krystyna, Pietrzak Krystyna, Nowogórska Emilia

Spotkania w tym tygodniu w Łukowicy:

W poniedziałek – po Mszy Św. wieczornej spotkanie lektorów w celu przygotowania liturgii na Triduum. Obecność obowiązkowa.

Życzymy wszystkim owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisława Dudka z Łukowicy – Wielkówki. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu…

SPOWIEDŹ – od poniedziałku do środy – od godz. 6.00 do 6.30 i popołudniu od godz. 17.30 do 18.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na czas Triduum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.