INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCY

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego kościoła!

Wczoraj przeżyliśmy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. sześćdziesiąt pięć  dzieci po raz pierwszy przyjęło  Pana Jezusa do swoich serc. Otoczmy ich swoimi modlitwami. Bardzo serdecznie dziękuje Rodzicom dzieci  pierwszokomunijnych za wysprzątanie i udekorowanie Kościoła oraz za ofiarowane kwiaty i Dar Ołtarza. Dziękujemy również rodzicom młodzieży bierzmowanej w tym roku. W Łukowicy zakupiono 6 stuł: 3 wielkanocne i 3 eucharystyczne, w Świdniku orant z wizerunkiem Bożego Narodzenia W Roztoce obrus z motywami eucharystycznym, Bóg zapłać!

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

W poniedziałek – Św. Andrzeja Boboli

Dzień Imienin ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża.

W środę –Św. Stanisława Papczyńskiego  Nowenna do M.B.N.P o godz.18.00.  Pól godziny wcześniej Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W Piątek – Przed Mszą św. wieczorową Koronka do Miłosierdzia Bożego

W przyszłą niedzielę – Odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze Św. w kościele parafialnym o 6.30, 9.00 oraz o godz. 16.00.

Uroczysta suma  odpustowa o godz. 11.00.

Z racji odpustu Msza Św. w Roztoce o godz. 8.00. W Świdniku tylko o godz. 14.45. Nie będzie Mszy o godz. 7.45. Mieszkańców Roztoki, Świdnika oraz Owieczki zapraszamy do udziału w Uroczystościach odpustowych w Kościele Parafialnym. Bardzo prosimy o zabranie feretronów i chorągwi. Zapraszamy DSM w strojach, lektorów i ministrantów. Prosimy również dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dzieci do sypania kwiatków oraz do dzwonienia dzwonkami.

Dziękujemy bardzo serdecznie sprzątającym nasz kościół! Bóg zapłać! Na ten tydzień o tę przysługę prosimy Rodziny państwa: Iwańska Monika, Babiarz Anna, Talarczyk Bernadeta, Komin Magdalena, Hajduk Maria.

Spotkania w tym tygodniu:

W Łukowicy:

We wtorek o godz. 17.00 Ministranci

Środa – po mszy św. Lektorzy. Obecność obowiązkowa

Czwartek – O godz.17.00 – Dziewczęca Służba Maryjna.

Sobota – godz. 15.00 – koło plebani próba banderii konnej. Dla tych z naszej parafii, którzy chcą wziąć udział.

W Świdniku:

W środę – spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 16.00.

W piątek – po Mszy Św. grupa młodzieżowa

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Perełka ze Świdnika. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Polećmy jej dusze Bożemu Miłosierdziu.