INFORMACJE DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa uroczystość prymicyjną ks. Krzysztofa Kowalczyka. Obejmijmy Jego osobę nasza modlitwą. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Dziś Mszę św. w kościele parafialnym w porządku niedzielnym, natomiast w Roztoce o godz. 8.00, a w Świdniku tylko o 7.45.

Składamy Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i przygotowanie uroczystości odpustowych.

W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

We wtorek – Święto Nawiedzenia NMP . Odpust w Kamienicy.

W środę – Wspomnienie Św. Justyna. Nowenna do M.B.N.P o godz.18.00. Pól godziny wcześniej Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. Spowiedź dla dzieci od godz. 17.00. Rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.  Przez cały miesiąc codziennie po mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa, w niedziele o godz. 16.00, W Świdniku o godz. 14.45, w Roztoce o godz. 13.30.

Po mszy Św. próba dzieci z klas IV przed rocznicą komunii.

W czwartek I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź dla młodzieży od godz. 17.00.

W piątek –pierwszy piątek miesiąca.  Modlimy się za misje. 

O  godz. 17.00 wystawienie Najświętszego  Sakramentu.  Przed Mszą św. wieczorową  Koronka do Miłosierdzia Bożego.  Po Mszy Św. zmiana Tajemnic Różańcowych dla dzieci i młodzieży. Spowiedź w kościele parafialnym od godziny 17.00.

W Świdniku – Msza Św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz.16.00.

W Roztoce – Msza Św. o godz. 7.00. Spowiedź o 6.30. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się od godz.14.00 .Prosimy  o samochody oraz o zgłoszenie chorych do środy w zakrystii.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Msze Św. o godz. 6.30 i o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Do niesienia Figury prosimy Rodziców dzieci I – Komunijnych. Ofiary na tace jako żywy pomnik  Świętego Jana Pawła II na cele misyjne kościoła.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Zesłania Ducha Św.

W przyszły poniedziałek – drugi dzień Zielonych Świąt. Matki Kościoła. Uroczystość rocznicy I Komunii Św o godz. 18.00. 

Dziękuję bardzo serdecznie sprzątającym nasz kościół. Bóg zapłać! Na ten tydzień o tę przysługę proszę Rodziny Państwa: Kęska Barbara, Olszak Barbara, Kurzeja Maria, Laskowska Teresa, Kowalczyk Maria

Od 1 czerwca poza parafią będą odprawione następujące Msze Św:

+ Henryka Dyrek – 30 mszy św.

+ Krystyny Król – 30 mszy św.

+ Michała Król – 30 Mszy św.

+ Wojciecha Zagórowskiego – 30 mszy św.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Michalina Sułkowska z Wielkówki, a także śp. Angelika Król z Łukowicy, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu