Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych pełni rolę kościoła parafialnego. Świątynia została wzniesiona w w latach 1984-1995, według planów sporządzonych przez Andrzeja i Leszka Gonciarzów. Konsekracji dokonał biskup Józef Życiński 21 maja 1995.

Jest to jednonawowa nowoczesna świątynia o jasnym, przestronnym wnętrzu. Z prawej strony kościoła znajduje się kaplica boczna poświęcona Matce Bożej z Fatimy.

W ołtarzu głównym znajduje się posąg Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, będący kopią zaginionej figury, otoczonej kultem w zabytkowym kościółku. Matka Boża przedstawiona została z Dzieciątkiem na rękach, ubrana w błękitną szatę, z berłem w ręku. Głowy Maryi i Jezusa zdobią korony. Dodatkowo nad głową Maryi znajduje się aureola z 12 gwiazd, wykonana w 2008. Poniżej figury umieszczono pięknie zdobione tabernakulum.

W prezbiterium znajdują się obrazy św. Jana Pawła II oraz Jezusa Miłosiernego. Kościół wyposażony jest w witraże poświęcone przez biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża w 2017 roku. Wtedy też do użytku oddane zostały 39 głosowe organy piszczałkowe.