Bierzmowanie w naszej parafii 2022

W kościele parafialnym pw. MB Wspomożycielki Wiernych młodzież z parafii Czarny Potok i Łukowica otrzymała bierzmowanie z rąk bp. Leszka Leszkiewicza.

W homilii zwrócił uwagę na trzy znaki, przez które w dyskretny sposób, objawia się obecność Boga w świecie. To rodzice, księża i sami bierzmowani.

https://tarnow.gosc.pl/doc/7399072.Znaki-Boga-rodzice-ksieza-i-bierzmowani

– Rodzice objawiają, że Bóg jest Miłością, który każdego z was chciał dla niego samego. Jesteście marzeniem Boga, którego realizację zlecił waszym rodzicom. Chce, byście byli w pełni szczęśliwi. To wielka odpowiedzialność, zwłaszcza dla rodziców, którzy mają obowiązek pokazać swoim dzieciom właściwy obraz Boga poprzez przykład życia, małżeńską i rodzicielską miłość, przez realizowanie swojego powołania do świętości w świecie, przez codzienną modlitwę, żywe uczestnictwo w Eucharystii. Rodzicie są pierwszymi i najważniejszymi katechetami dla swoich dzieci. Zapomnicie może to, czego was uczono na katechezie, ale nie zapomnicie świadectwa życia waszych rodziców. Jeśli pokażą wam Boga, nie zagubicie się w życiu – mówił bp Leszkiewicz.

https://tarnow.gosc.pl/doc/7399072.Znaki-Boga-rodzice-ksieza-i-bierzmowani

Zdjęcia z uroczystości bierzmowania na stronie internetowej tarnowskiego gościa niedzielnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *